NVIDIA, Dünya Çapında Bedava Game Pass Dağıtacağını Açıkladı: Ama Bize Yok…

NVIDIA, bugün gerçekleştirdiği bir etkinlik kapsamında birçok yapay zekâ duyurusu yapmıştı. Şirket, bunlara ek olarak Microsoft ile iş birliğine giderek oyun meraklılarını çok sevindirecek bir şey daha açıkladı. NVIDIA üyelerine, bedava üç aylık Game Pass dağıtılacağını açıkladı.

PC Game Pass’i içeren kampanya, 3 ay boyunca geçerli olacak ve dünya çapındaki NVIDIA abonelerini kapsayacak. Kullanıcılar, sadece ilk kez Game Pass’e katılacakları kapsayan bu kampanyaya 4 Haziran günü GeForce Experience veya NVIDIA uygulaması üzerinden katılabilecekler. Ama hemen heyecanlanmayın. Çünkü bize yok.

Türkiye, 3 ay bedava Game Pass kampanyasında yer almıyor

NVIDIA’nın kampanya hakkında paylaştığı, buradan ulaşabileceğiniz blog gönderisinde hediyenin sunulacağı ülkelere yer verilmiş. Ülkelere baktığımızda dünyanın dört bir yanındaki her kıtadan onlarca ülkenin bedavaya Game Pass’e erişebileceğini görebiliyoruz. Maalesef Türkiye burada yer almıyor.

Teknoloji devi, bedava Game Pass’in sunulmadığı ülkelerle ilgili detaylı bir açıklama koymamış. Sadece “yasaların yasakladığı yerlerde geçersiz” diye bir ifade kullanılmış. Türkiye’nin de mi bu yüzden eklendiğini kesin olarak bilemiyoruz ancak öyle tahmin edebiliriz. Maalesef ülkemizdeki oyuncular, normalde 159 TL olan ve birçok oyuna ulaşmayı sağlayan Game Pass aboneliğini bedavaya alamayacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir